Strona głównaUncategorizedWózkowanna – co to takiego i dlaczego jest potrzebna?

Wózkowanna – co to takiego i dlaczego jest potrzebna?

Wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych przy osobie niepełnosprawnej może stanowić dużą trudność dla opiekuna. W celu ułatwienia wykonywania najprostszych czynności związanych z opieką nad osobą chorą polecamy zakup wózkowanny. Dzięki niej ułatwiony jest transport chorego pod prysznic oraz wykonywanie podstawowych czynności higienicznych. Stanowi ułatwienie dla opiekuna osoby niepełnosprawnej, lecz również poprawia komfort pacjenta podczas kąpieli.

Wózkowanna – co to takiego?

Wózkowanna jest to wózek kąpielowy, dzięki któremu łatwo przetransportować osobę chorą, w żądane miejsce, ale jak wskazuje drugi człon nazwy, pomaga ona również w wykonywaniu czynności higienicznych czy też całej kąpieli. Dla każdego higiena jest bardzo ważna, w szczególności stanowi ona istotny aspekt w przypadku osób niepełnosprawnych, które nie są w stanie same się poruszać i zadbać o czystość. Poprzez prawidłową higienę można zapobiec powstawaniu problemów dermatologicznych u niepełnosprawnego, a także polepszyć jego codzienne samopoczucie. Nawet gdy ktoś jest w stanie pomóc opiekunowi z przenoszeniem osoby chorej, niewątpliwie stanowi to duży wysiłek. Dzięki zakupie wózkowanny można odciążyć siebie, a także nie stresować dodatkowo osoby, którą ma się pod opieką. To urządzenie sprawdzi się w domu, ale również w placówkach zdrowotnych czy domach opieki.

Zalety wózkowanny – dlaczego warto ją kupić?

Dlaczego warto zainwestować w zakup wózkowanny? Dzięki niej można:

  • bezpiecznie przetransportować osobę niepełnosprawną.
  • fizycznie odciążyć opiekuna.
  • zadbać o komfort osoby chorej podczas czynności higienicznych lub kąpieli.

Co sprawia, że jest ona wygodna w użytkowaniu:

  • pochylenie, dzięki któremu spływa z niej woda.
  • dodatkowy korek do odprowadzania wody.
  • wykonanie z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu łatwo ją użytkować przy codziennych czynnościach, a raz zakupiony produkt służy na lata.
  • mechanizm hydrauliczny lub elektryczny do jej wygodnego opuszczania i podnoszenia.

Jak widać powyżej, wózkowanna ma wiele zalet, które pomogą w codziennym życiu osoby niepełnosprawnej, a także jej opiekuna.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne