Strona głównaUncategorizedCzyszczenie bez problemu - skorzystaj z piaskowania

Czyszczenie bez problemu – skorzystaj z piaskowania

Piaskowanie, to popularny proces technologiczny polegający na oczyszczaniu powierzchni z rdzy, nalotów i starych powłok malarskich. Wystarczy strumień sprężonego powietrza z dodatkiem twardych mikrocząsteczek i doskonały efekt jest gwarantowany. Kiedy warto skorzystać z piaskowania i gdzie wykonać taką usługę?

Czym jest piaskowanie? 

Proces piaskowania pozwala uzyskać specyficzną fakturę różnych materiałów. Wynikiem tego procesu jest odtłuszczona, matowa i chropowata powierzchnia doskonale przyjmująca wszelkiego rodzaju farby i lakiery oraz powłoki konserwujące. Powoduje to, że piaskowanie znacznie wpływa na zwiększenie odporności czyszczonych rzeczy na warunki atmosferyczne. Choć proces ten staje się coraz bardziej popularny i coraz więcej ofert wykonania takiej usługi pojawia się na rynku, to warto wybrać specjalistów z doświadczeniem takim piaskowanie Olsztyn.

Kiedy warto skorzystać z piaskowania?

Piaskowanie ma szerokie zastosowanie, dzięki temu procesowi możliwe jest:

  • usuwanie korozji, osadów,
  • usuwanie powłok lakierniczych i nalotów,
  • wyrównywanie powierzchni,
  • matowienie i zdobnictwo szkła lub tworzyw sztucznych,
  • zastąpienie szczotkowania, szlifowania i mycia.

Piaskowanie Olsztyn niesie za sobą wiele zalet jak czyszczeniem trudno dostępnych miejsc i zakrzywień, zwiększenie chropowatości powierzchni i utwardzanie jej. Kluczowe jest to, że proces jest obojętny chemicznie, dzięki czemu nie zniszczy piaskowanej powierzchni.

Jak działa piaskowanie? 

Maszyny do piaskowania zasilane są sprężonym powietrzem, zazwyczaj o ciśnieniu od 3 do 8 bar. Jako ścierniwa używa się: śrutu staliwnego, elektrokorund, kulek szklanych, piasku lub garnetu. Pracę piaskarki można podzielić na trzy zasadnicze etapy. Pierwszy to oczyszczanie powierzchni , czyli usunięcie starych powłok malarskich, a także rdzy czy innych zanieczyszczeń. Kolejny etap to ujednolicenie powierzchni, czyli inaczej usunięcie skutków, poprzedzających obróbkę. Ostatnim etapem piaskowania jest rozwinięcie powierzchni, polegające na nadaniu jej odpowiedniej chropowatości. W ten sposób powierzchnia zostaje przygotowana pod malowanie, metalizację natryskową lub laminowanie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne