Strona głównaMarketingChcesz zarabiać więcej w swoim salonie kosmetycznym lub fryzjerskim?

Chcesz zarabiać więcej w swoim salonie kosmetycznym lub fryzjerskim?

Pandemia odcisnęła swoje piętno w niemal każdej branży. Obostrzenia wywołane rosnącą liczbą zachorowań nie pozostawiły bez szwanku branży beauty. Salony kosmetyczne, fryzjerskie, studia tatuażu stanęły przed nie lada wyzwaniem związanym z ograniczeniem źródła dochodów. Odmrożenie tej gałęzi usług to szansa na podreperowanie budżetu prowadzonego biznesu. Znamy kilka sposobów na to, jak w kilka dni zwiększyć obroty salonu i zarabiać więcej! 

Daj klientom to, czego nie ma konkurencja

Czy wiesz czego potrzebują Twoje klientki? Zastanów się chwilę nad tym, czego może im brakować. Może warto zmienić godziny otwarcia salonu, zwiększyć zakres usług, a może wystarczy, aby Twoje klientki mogły zarejestrować się online do salonu, który prowadzisz? Im łatwiej będzie zarezerwować usługę, tym więcej osób z okolicy odwiedzi właśnie Ciebie! Wirtualny kalendarz będzie dla Ciebie ogromnym wsparciem na każdym etapie prowadzenia biznesu.

Jedna promocja zysku nie czyni! 

Promocje i obniżki, to coś, co od lat przyciąga i skłania ludzi do zakupów, czy korzystania z usług. Jednak warto promować się z głową! Jeśli zależy Ci na tym, by klientka zostawiła w Twoim salonie jak najwięcej pieniędzy, zaoferuj jej usługę pakietową. Oznacza to, że rabat będzie tym wyższy i bardziej korzystny, im więcej usług wybierze klientka. To korzyść dla obu stron – w końcu dzięki temu ona czuje się zaopiekowana, a Twój biznes zyskuje! 

Wybór jest ważny

Starasz się, by Twój salon imponował szerokim zakresem usług, dbasz o jakość wykonywanych zabiegów – to oczywiste. Ale warto zadbać także o komunikacje z klientkami! Zadbaj o obecność Twojego biznesu w social mediach – profil na Facebooku i Instagramie, to absolutne musi have! Jednak przy dużym zainteresowaniu Twoim salonem, może okazać się, że tracisz kontrolę nad rezerwacjami. W takich sytuacjach wirtualny kalendarz będzie doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie. Udostępnij go swoim klientkom, aby mogły zarejestrować się online do salonu i zyskaj lepszą organizację pracy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne