Strona głównaUncategorizedCały świat w Twoim domu, czyli drewniana mapa świata na ścianę

Cały świat w Twoim domu, czyli drewniana mapa świata na ścianę

Sposobem na ciekawy wystrój mieszkania mogą być obrazy, zdjęcia, lustra czy zegary. Jednak nie wnoszą one nic poza tym, że po prostu są. A co, gdyby taka ozdoba mogła nas przenieść daleko za ocean, na drugi koniec świata? Gdyby była odskocznią od codziennego życia tu i teraz? Gdyby mogła nam pokazać zakątki świata, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia? Taka właśnie jest drewniana mapa świata na ścianę.

Mapa świata dla dziecka i nie tylko

     Mapa świata może być doskonałym pomysłem na dekorację ściany w pokoju naszego dziecka. Dodatkowo obok funkcji ciekawej aranżacji spełni także inne bardzo ważne zadanie edukacyjne dla najmłodszych. Poprzez codzienne, mimowolne spoglądanie na mapę dziecko zapamiętuje układ i położenie kontynentów względem siebie, nazwy i usytuowanie poszczególnych państw czy oceanów. Może być to również wspaniała pomoc naukowa przy odrabianiu zadań domowych.  Będzie to szczególnie premiowało na późniejszych lekcjach geografii. Jednakże nie tylko w pokoju naszych pociech taka mapa świata wpasuje się w mieszkanie. Drewniana mapa świata będzie równie świetnie prezentowała się w salonie, sypialni czy biurze.

Drewniana mapa świata jako nieprzeciętny pomysł na dekorację biura i domu

Konwencjonalne i standardowe dekoracje ścienne takie jak obrazy czy zegary możemy spotkać prawie wszędzie i nie robią one na nas żadnego wrażenia. Mapa świata jest inna, rzadko spotykana i nietuzinkowa. Piękne drewno, z którego jest wykonana wpisze się znakomicie w nawet najbardziej eleganckie i dystyngowane biuro czy gabinet. Drewniana mapa świata będzie także świetną koncepcją na aranżację salonu lub sypialni. Może stać się dla nas inspiracją do poszukiwania nowych, nieodkrytych przez nas jeszcze miejsc na wakacyjne wojaże. Będzie także niebanalnym pomysłem na prezent dla nauczyciela geografii, historii lub po prostu podarunkiem na parapetówkę z okazji nowego mieszkania.

Dzięki mapie świata na ścianę uzyskamy w pomieszczeniu atmosferę podróżniczą, nieco egzotyczną, co w połączeniu z innymi elementami dekoracji stworzy naprawdę ciekawy klimat domu czy mieszkania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne