Strona głównaUncategorizedJaka karma sucha będzie najlepsza dla Twojego pupila?

Jaka karma sucha będzie najlepsza dla Twojego pupila?

Wybierając suchą karmę dla swojego pupila, należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę produktu i zawartość smacznych dodatków, ale przede wszystkim wiek zwierzęcia, jego masę i stan zdrowia. Karma sucha dla dorosłych psów ma zupełnie inny skład niż karma sucha dla szczeniaka. Jak wybrać odpowiednią karmę dla swojego psa? Odpowiedź zamieszczamy w poniższym artykule.

Czy można karmić psa wyłącznie suchą karmą?

Wielu właścicieli czworonogów zastanawia się, czy karma sucha może stanowić podstawę diety ich pupili. Dostępne na rynku produkty są pełnowartościowe i odpowiednio zbilansowane, dlatego prawidłowo dobrana do potrzeb zwierzęcia karma sucha, nie musi być uzupełniana karmą mokrą. Należy jednak zapewnić psu stały dostęp do wody.

Co powinna zawierać karma sucha dla szczeniaka?

Okres szczenięcy to czas najbardziej intensywnego rozwoju pupila, dlatego karma sucha dla szczeniaka powinna być odpowiednio dobrana. Aby zapewnić zwierzęciu potrzebną ilość kalorii i wesprzeć jego rozwój psycho-fizyczny, należy wybierać produkty z dużą zawartością mięsa, warzyw oraz owoców. Białko wzmacnia odporność i wspiera budowę masy mięśniowej, tłuszcze dostarczają niezbędnej energii, a witaminy i minerały zapewniają prawidłowy rozwój narządów oraz całego organizmu zwierzaka.

Jaka karma sucha dla dorosłych psów jest najlepsza?

Karma sucha dla dorosłych psów nie musi być dobierana aż tak restrykcyjnie, jak w przypadku szczeniaków, pod warunkiem, że nasz pupil jest w sile wieku i nie posiada żadnych dolegliwości. Dla psów z problemami zdrowotnymi oraz psów starszych najlepiej dobrać karmę po skonsultowaniu się z weterynarzem. U dorosłych pupili warto wziąć pod uwagę preferencje smakowe, które na przestrzeni lat zwierzę zdążyło sobie wyrobić.

Karma sucha stanowi najczęściej podstawę diety naszych czworonogów. Aby mieć pewność, że dostarcza ona pupilom wszystkich niezbędnych składników odżywczych, warto wybierać produkty od renomowanych producentów. Zakupów dokonujmy w sprawdzonych sklepach, specjalizujących się w sprzedaży żywności i akcesoriów dla zwierząt.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne